فناوری

افزایش قیمت پلی استیشن 5

PS5-Logo

سونی قیمت پلی استیشن 5 را در مناطق خاصی افزایش می دهد

امروز سونی با انتشار خبر شگفت انگیزی اعلام کرد که قیمت کنسول محبوب پلی استیشن 5 را افزایش خواهد داد. آنهایی که در استرالیا، کانادا، چین، اروپا، مکزیک و بریتانیا هستند، تغییرات را بلافاصله اعمال خواهند کرد. در حالی که ژاپن شاهد افزایش قیمت از 15 سپتامبر 2022 خواهد بود.

دو سال است که ما با نرخ تورم جهانی دست و پنجه نرم می کنیم و اخیراً در چند ماه گذشته شاهد نوسانات ارزی بوده ایم که بر نرخ ارز اثر گذاشته است. به همین دلیل، Sony Interactive Entertainment مجبور شد انتخاب سختی را برای تغییر قیمت های خود در بازارهای منتخب انجام دهد. علاوه بر این، این شرکت اعلام کرد که افزایش‌ها یک «ضرورت» است. اما اولویت اصلی آن قرار دادن پلی‌استیشن 5 در دست افراد بیشتری است.

ps5

سفارش و دسترسی به پلی‌استیشن 5

پلی‌استیشن 5 از زمان عرضه‌اش کنسول سختی برای دستیابی به آن بوده است. این کنسول در نوامبر 2020 عرضه شد، و حتی با وجود گذشت کمی بیش از یک سال و نیم، هنوز تقریباً غیرممکن است که با رفتن به یک فروشگاه خرده فروشی، آن را خریداری کنید. کسانی که علاقه مند هستند شانس بیشتری برای یافتن آن به صورت آنلاین خواهند داشت، اما حتی در این صورت نیز خرید آن کار آسانی نیست. اخیراً، سونی قرعه‌کشی‌هایی را در وب‌سایت خود برگزار می‌کند و شانس‌های بهتری را ارائه می‌دهد. اگرچه باندل های پلی استیشن 5 به طور کلی در دسترس هستند، این کنسول به خودی خود همیشه به سرعت به فروش می رسد.

در حال حاضر، این سیستم واقعاً برای سفارش‌های جهانی راه‌اندازی نشده است. و سایت بر سفارش‌های ایالات متحده متمرکز است. این وب‌سایت بیان می‌کند که سایر کشورهایی که از حساب شبکه پلی‌استیشن پشتیبانی می‌کنند. مانند آفریقا، اروپا، هند، اقیانوسیه، روسیه و خاورمیانه می‌توانند سفارش دهند، اما اگر کشوری قابل تحویل نباشد، سونی سفارش را لغو می‌کند. این امر باعث می شود که همه چیز گیج کننده و مخاطره آمیز باشد. اما، اگر به آن نیاز دارید، همیشه ارزش یک ضربه را دارد. صرف نظر از مکان، خرید پلی استیشن 5 کمی کار و شانس می خواهد. در زیر قیمت های جدید کنسول ها در آینده آمده است.

PS5 استاندارد PS5 دیجیتال
استرالیا $799.95 AUD $649.95 AUD
کانادا $649.99 CAD $519.99 CAD
چین ¥4,299 yuan ¥3,499 yuan
اروپا €549.99 €449.99
ژاپن ¥60,478 yen ¥49,478 yen
مکزیک $14,999 MXN $12,499 MXN
بریتانیا £479.99 £389.99

منبع : xda-developers
برای مطالب بیشتر کلیک کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *