پردازنده سخت افزار فناوری

تراشه های جدید اسنپدراگون و گوشی های اندرویدی میان رده

اسنپدراگون

گوشی های اندرویدی میان رده بیشتری در سال آینده، با تراشه های جدید اسنپدراگون دارای ویژگی های هوش مصنوعی خواهند بود

نسل بعدی پردازنده های موبایل کوالکام باید به ارائه ویژگی های پرچمدار به دستگاه های میان رده بیشتر کمک کند. این سازنده تراشه دو تراشه جدید – اسنپدراگون 6 نسل 1 و اسنپدراگون 4 نسل 1 – را معرفی کرد که همراه با بهبودهای هوش مصنوعی و سخت افزاری برای پشتیبانی از 5G عرضه می شوند.

مشخصات و ویژگی

اسنپدراگون 6 نسل 1 قدرتمندتر از این دو است، با قابلیت عکسبرداری تا 200 مگاپیکسل و فیلمبرداری HDR. همچنین دارای “دستیار هوش مصنوعی بصری” است که می تواند به پیشنهاد برنامه ها و تنظیمات بر اساس فعالیت شما کمک کند. کوالکام می گوید که CPU SoC (سیستم روی تراشه) تا 40 درصد بهتر از اسنپدراگون 695 که سال گذشته منتشر کرد. عملکرد دارد، در حالی که GPU آن تا 35 درصد عملکرد بهتری دارد.

از سوی دیگر، اسنپدراگون 4 نسل 1 به نظر کمتر بر روی بازی تمرکز کرده است. علاوه بر پشتیبانی سخت افزاری از کمک صوتی هوش مصنوعی و توانایی گرفتن عکس های 108 مگاپیکسلی. عمر باتری چند روزه را نوید می دهد. این اسنپدراگون 480 پلاس که قبل از آن عرضه شده بود، افزایش قدرت زیادی را ارائه نمی دهد، با افزایش 10 درصدی عملکرد GPU و تا 15 درصد برای عملکرد CPU.
اگرچه هر دو چیپ ست می توانند به 5G متصل شوند، فقط اسنپدراگون 6 نسل 1 می تواند برای اتصال سریعتر از هر دو میلی متر ویو و 5G زیر 6 گیگاهرتز استفاده کند. تراشه سری 4 فقط به زیر 6 گیگاهرتز محدود می شود. اسنپدراگون 6 نسل 1 نیز به همین ترتیب، تنها یکی از دو موردی است که می تواند از استاندارد بهبود یافته وای فای 6E استفاده کند. زیرا نسل 4 4 به وای فای 5 قدیمی تر چسبیده است.

تقریبا یک سال از آخرین عرضه تراشه های میان رده کوالکام می گذرد (و این قبل از اصلاح طرح نامگذاری پیچیده خود بود). انتظار می رود اسنپدراگون 4 نسل 1 تا پایان سال جاری عرضه شود. در حالی که 6 نسل اول قرار است در ابتدای سال 2023 وارد بازار شود که زمان عرضه این تراشه ها را کمی جالب می کند.

ما هنوز هیچ دستگاهی را نمی شناسیم که از این تراشه ها استفاده کند و احتمالاً تا سال 2023 شاهد آن نخواهیم بود.
منبع : THEVERGE
برای مطالب بیشتر کلیک کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *