پردازنده سخت افزار فناوری

شایعات اسنپدراگون 8 نسل 2

اسنپدراگون 8 نسل 2

شایعه شده است که اسنپدراگون 8 نسل 2 دارای یک نوع فرکانس فوق العاده بالا است

تقریباً زمان معرفی SoC پرچمدار بعدی کوالکام اسنپدراگون 8 نسل 2 فرا رسیده است، بنابراین طبیعی است که شایعات به طور مکرر منتشر شوند. جدیدترین مورد از مشاور مشهور Weibo، Digital Chat Station می آید. و نشان می دهد که کوالکام ممکن است دو نسخه جداگانه از نسل دوم اسنپدراگون 8 آینده را عرضه کند.

حالت استاندارد طبق معمول تجارت خواهد بود، اما تکرار فرکانس بالا نیز وجود خواهد داشت. که باید سرعت ساعت را به میزان قابل توجهی بالاتر ببرد. در حال حاضر، هسته اصلی اسنپدراگون 8+ Gen 1 با فرکانس 3.19 گیگاهرتز کار می کند. در حالی که گزینه فرکانس بالا حداقل 3.4-3.5 گیگاهرتز را ارائه می دهد.

ما گمان می کنیم که این چیپست دقیقاً یکسان خواهد بود، اما پس از مدتی ذخیره سازی در کارخانه، برخی از واحدها قادر به حفظ سرعت کلاک بالاتر خواهند بود، بنابراین نسخه فوق العاده با فرکانس SoC. این گزارش همچنین نشان می دهد که پیشرفت قابل توجهی در بخش GPU وجود خواهد داشت.

طبق شایعات قبلی، اسنپدراگون 8 نسل 2 مبتنی بر فرآیند تولید 4 نانومتری TSMC خواهد بود و در میان ده ها پرچمدار دیگر، iQOO 11 را تامین می کند.

در نهایت، کارشناس اطلاعات اشاره کرد که تراشه بعدی از سری Dimensity مدیاتک یک جهش عملکرد چشمگیر دیگری را در بخش CPU ارائه خواهد کرد که به طور بالقوه شکاف بین Dimensity و Snapdragon را حتی بیشتر خواهد کرد.

منبع : GSMARENA
برای مطالب بیشتر کلیک کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *