فناوری

آغاز ورشکستگی استارت‌آپ‌های ایران در پی فیلترینگ اینترنت

استارت‌ آپ‌

آغاز موج ورشکستگی استارت‌ آپ‌ های کوچک ایران در پی فیلترینگ اینترنت

هرچند بیشتر نگاه‌ها این روزها به فروشگاه‌های آنلاین به عنوان قربانیان اختلال و فیلترینگ جلب شده است. ولی گزارشات میدانی نشان می‌دهد موج تعطیلی‌ها و تعدیل‌ها به کسب و کارهای دیجیتال مارکتینگ و استارت‌ آپ‌ رسیده است.

حمیدرضا امیری وحید، بنیانگذار ترندشو: در مهرماه رقمی نزدیک به ۱۰ میلیارد تومان برای قراردادهای جام جهانی لغو شد. و بین ۵۰۰ تا یک میلیارد تومان به حساب شرکت‌هایی که قرار بود برای آنها کار کنیم، برگرداندیم.

مهدی ظهیری بنیانگذار لندین: لندین در یک ماه اخیر بین ۳۰۰ تا ۴۰۰ میلیون تومان ضرر کرده است. و براساس پیش‌بینی‌های ما کسب‌وکارهایی که براساس سرویس‌های ما تبلیغات می‌کردند. و روی لندینگ پیج خود ترافیک می‌بردند بین ۶۰۰ تا یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان ضرر کرده‌اند.

آرین افشار مدیرعامل جوانه: باید در بازه یکی دو هفته اخیر برای استارت‌ آپ‌ های نوپا فکری کرد وگرنه این چالش‌ها در حد چالش باقی نمی‌ماند. آن وقت باید دید که با تعطیلی شرکت‌ها و امیدهای از دست رفته چه می‌کنیم.

امین مهدوی بنیانگذار الوکانتنت: اگر شرایط به همین ترتیب بماند، ما و خیلی از کسب‌وکارهای دیگر باید جمع کنیم و چیزی به نام اقتصاد دیجیتال از بین خواهد رفت و باید از آن چشم پوشید. همین حالا هم کسب‌وکارهای زیادی که بر بستر اینستاگرام بودند، از بین رفته‌اند.

برای مطالب بیشتر کلیک کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *