سخت افزار فناوری موبایل

اتحادیه اروپا مقرراتی را برای باتری‌های تلفن و لپ‌تاپ پیشنهاد می‌کند

اتحادیه اروپا

اتحادیه اروپا مقرراتی را برای باتری‌های تلفن و لپ‌تاپ پیشنهاد می‌کند

پس از اجرای قانون جدید برای تبدیل USB-C به پورت شارژ استاندارد برای گوشی‌های هوشمند و دستگاه‌ها در دسته‌های مختلف. اتحادیه اروپا اکنون مقررات جدیدی را برای پایدارتر کردن باتری‌ها و استفاده مجدد از آن‌ها پیشنهاد کرده است. مقررات جدید کل چرخه عمر باتری، از استخراج مواد گرفته تا دفع را پوشش می‌دهد و می‌تواند تولیدکنندگان گوشی‌های هوشمند را مجبور به بازگرداندن باتری‌های قابل تعویض توسط کاربر کند.

توافق موقت برای بازنگری قوانین اتحادیه اروپا در مورد باتری ها با هدف آسان تر کردن انواع باتری های فروخته شده در اتحادیه اروپا برای برداشتن و جایگزینی است. همچنین به دنبال این است که از طریق برچسب‌ها و کدهای QR که ظرفیت، عملکرد، دوام، ترکیب شیمیایی و نماد “مجموعه جداگانه” را برجسته می‌کند. اطلاعات بهتری در مورد باتری‌هایی که خریداری می‌کنند به مصرف‌کنندگان ارائه دهد.

علاوه بر این، اتحادیه اروپا از تولیدکنندگان می خواهد که یک “سیاست دقت لازم” را برای رسیدگی. به خطرات اجتماعی و زیست محیطی مرتبط با منابع، پردازش و تجارت مواد خام و مواد خام ثانویه برای باتری ها ایجاد و اجرا کنند. این مقررات همچنین حداقل سطوح مواد بازیافتی مورد نیاز برای تولید باتری‌های جدید را تعیین می‌کند. 16 درصد کبالت، 85 درصد سرب، 6 درصد لیتیوم و 6 درصد نیکل.

یک بیانیه مطبوعاتی در مورد این موضوع نشان می دهد که مقررات جدید در مورد باتری های قابل حمل، باتری های SLI. (تامین برق برای راه اندازی، روشن کردن یا احتراق وسایل نقلیه.)، باتری های وسایل حمل و نقل سبک (LMT) (تامین کننده قدرت برای کشش وسایل نقلیه چرخدار مانند به عنوان اسکوتر و دوچرخه برقی.)، باتری وسایل نقلیه الکتریکی (EV) و باتری های صنعتی. با این حال، تولیدکنندگان سه سال و نیم پس از تصویب این قانون فرصت خواهند داشت تا باتری‌های قابل حمل را در لوازم خانگی طراحی کنند که به کاربران امکان می‌دهد «به راحتی خودشان آن‌ها را جدا کرده و جایگزین کنند».

نیاز به ارائه باتری های قابل حمل قابل تعویض توسط کاربر برای غول های فناوری مانند اپل و سامسونگ یک چالش خواهد بود، زیرا اکثر تلفن های هوشمند و لپ تاپ های موجود در بازار در حال حاضر با باتری های غیر قابل جابجایی عرضه می شوند. این مقررات می‌تواند این شرکت‌ها را مجبور کند که طراحی محصول خود را کاملاً بازنگری کنند و قاب‌های قابل جابجایی را روی گوشی‌های هوشمند و لپ‌تاپ‌ها بازگردانند تا به کاربران کمک کند به راحتی باتری را خارج کنند. اما از آنجایی که این مقررات هنوز در انتظار تصویب نهایی توسط پارلمان و شورای اروپا است، باید منتظر بمانیم تا ببینیم اوضاع چگونه پیش خواهد رفت.

منبع : XDA-DEVELOPERS
برای مطالب بیشتر کلیک کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *