فناوری موبایل

عکس های جدید نشان می دهد که ناچ دوگانه جدید آیفون 14 چگونه کار می کند

iphone 14

با نزدیک شدن به 7 سپتامبر، در حال حاضر همه نگاه ها به اپل معطوف شده است و شایعات و اطلاعاتی در مورد سری جدید آیفون 14 به گوش می رسد. شایعات زیادی بر روی طراحی جدید بریدگی دوگانه برای دوربین سلفی و سخت افزار Face ID متمرکز شده اند. در حال حاضر به نظر می رسد که نظر اغلب بر این است که سیستمی وجود خواهد داشت که پیکسل های بین دو برش را سیاه کند و کل منطقه را به عنوان یک قطعه جامد نشان می دهد. عکس هایی که به تازگی فاش شده است دقیقاً همین رفتار را نشان می دهد و به ما امکان می دهد سوئیچ را بر روی چیزی که باید به نوعی یک دستگاه واقعی آیفون 14 باشد مشاهده کنیم.

احتمالاً اپل تصمیم گرفته است که این ویژگی را هم برای زیبایی  و هم به دلایل کاربردی اجرا کند. منطقه بین دو بریدگی احتمالاً برای نشانگرهای حریم خصوصی جدید که با iOS 14 ارائه شده اند محفوظ خواهد بود. این نشان می دهد که چه زمانی یک برنامه به طور فعال از میکروفون یا دوربین فیلمبرداری دستگاه استفاده می کند. این می تواند گوشه های نمایشگر را آزاد کند تا آیکون های وضعیت بیشتری را در خود جای دهد.

عکس های جدید نشان می دهد که ناچ دوگانه جدید آیفون 14 چگونه کار می کند

طبق شایعات اخیر، اپل از بریدگی جدید برای طراحی مجدد نوار وضعیت به طور انحصاری برای آیفون 14 استفاده خواهد کرد. رندرهای زیادی ظاهر شده است که نشان می دهد کوپرتینویی ممکن است به طراحی کلاسیک تر بازگردد. یکی که شامل اطلاعات کامل باتری (درصد و نماد) در سمت راست و نماد مکان در کنار آن است. در سمت چپ – سیگنال شبکه و اطلاعات حامل.

سایر منابع نیز خبر داده اند که اپل رابط برنامه دوربین خود را برای موقعیت بهتر کنترل ها در اطراف بریدگی های جدید تغییر خواهد داد. به طور خاص، دکمه‌های فلاش و Live Photo درست در نوار وضعیت قرار می‌گیرند و تنظیمات دیگر درست در زیر برش‌ها قرار می‌گیرند.

با این حال، هنوز مشخص نیست که آیا تصمیم به “پیوستن” برش ها توسط پیکسل های سیاه، یک تنظیم در سراسر سیستم خواهد بود یا موارد استفاده خاصی مانند تماشای ویدیوها، برای مثال، زمانی که پیکسل ها بین دو برش همچنان محتوای واقعی را نمایش می دهند. این مسئله بعدا بررسی خواهد شد.

خانواده آیفون 14 هنوز هم به شکل معمولی در هاله ای از ابهام قرار دارند. ما حتی در مورد نامگذاری که اپل استفاده خواهد کرد کاملاً مطمئن نیستیم، با شایعات به بازگشت احتمالی نام “Plus” که می تواند به معنای ترکیب زیر باشد: iPhone 14، iPhone 14 Plus، iPhone 14 Pro و iPhone 14 Pro.

ما همچنین صحبت هایی در مورد شارژ سریع 30 واتی و دوربین های فوق عریض جدید در مدل های Pro شنیده ایم.

منبع: GSMArena

برای مطالب بیشتر کلیک کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *