فناوری

هزینه تولید آیفون 14، 20 درصد بیشتر از آیفون 13 است

آیفون 14

هزینه تولید آیفون 14، 20 درصد بیشتر از آیفون 13 است

Nikkei Asia فاش کرد که قیمت قطعات جدیدترین آیفون‌ها 20 درصد افزایش یافت و به بالاترین حد خود رسید. هزینه تولید آیفون 14 پرو مکس 501 دلار است. که افزایش بسیار زیادی نسبت به قیمت 461 دلاری نسخه قبلی خود دارد. و دلیل اصلی آن تراشه A16 Bionic است که به تنهایی 110 دلار قیمت دارد.

نیکی نوشت: قیمت مدل پرو مکس از زمان معرفی این مدل در سال 2018 بین 400 تا 450 دلار متغیر بوده است. این وب سایت خبری این فرض منطقی را مطرح کرد که اگر اپل در هزینه های تولید ضربه می زند. در حالی که قیمت های ایالات متحده را لمس نمی کند. این شرکت احتمالاً به سود خود ضربه خواهد زد.

قیمت تراشه A16 Bionic 2.4 برابر بیشتر از A15 قبلی است. که در دو مدل غیر پرو – آیفون 14 و آیفون 14 پلاس نیز موجود است. یکی دیگر از دلایل افزایش قیمت، سنسورهای CMOS جدید سونی است که 30 درصد از نظر اندازه بزرگ‌تر، اما 50 درصد گران‌تر هستند. و به قیمت اولیه 15 دلار می‌رسند. اپل همچنین صفحه نمایش های خود را از Samsung Display تهیه می کند. معامله ای که چندین سال است ادامه دارد.

قطعات دستگاه های آیفون 14 از شرکت های مستقر در ایالات متحده تقریباً یک سوم هزینه کل را به خود اختصاص می دهند و در مقایسه با سال 2021، 10 درصد افزایش یافته اند. کره جنوبی دومین تامین کننده بزرگ قطعات برای تلفن ها است و این سوئیچ عمدتاً به دلیل اپل است. در حال توسعه محصولات خود مانند چیپست.

با تلاش کوپرتینویی برای محدود کردن وابستگی به بازار آسیا، سهم چین حتی بیشتر کاهش یافت. گزارش های قبلی نه تنها قطعات، بلکه روند مونتاژ نیز در حال انتقال به خارج از کشور است. این خرابی نشان داد که هیچ قطعه سخت افزاری اضافی برای عملکرد SOS اضطراری وجود ندارد، زیرا مبتنی بر نرم افزار است، به این معنی که ممکن است در آینده نزدیک به بازارهای بیشتری برسد.

منبع : GSMARENA
برای مطالب بیشتر کلیک کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *