استراتژی رشد فناوری کسب و کار موبایل

اپل تولید آیفون 14 را در هند آغاز کرد

iphone 14

اپل تولید آیفون 14 را در هند آغاز کرد

بر اساس گزارش های TechCrunch و Bloomberg، اپل مونتاژ آیفون 14 را در هند آغاز کرده است. این اولین باری است که اپل پس از عرضه آیفون جدید. تولید خود را به این سرعت از چین به هند منتقل می کند.

همانطور که توسط TechCrunch اشاره شده است. اپل از امکانات Foxconn در Sriperumbudur هند برای تولید دستگاه استفاده می کند. در حالی که اپل در گذشته آیفون های پرچمدار خود را در هند تولید کرده است. معمولا پس از عرضه اولیه این گوشی به خوبی انجام می شود. این شرکت به تازگی ساخت آیفون 13 را در ماه آوریل در هند آغاز کرده است. و همین کار را با سایر مدل های آیفون از جمله آیفون 12 و 11 انجام داده است.

اولین بار شنیدیم که اپل قصد داشت فاصله بین زمان تغییر تولید از چین به هند را در ماه آگوست کاهش دهد. و اپل در ابتدا امیدوار بود که تولید اولین آیفون‌های خود را در اواخر اکتبر در هند به پایان برساند. یک منبع آگاه به بلومبرگ گفت که اپل و فاکسکان موفق شدند مشکلات زنجیره تامین را حل کنند. و به اپل اجازه دادند تولید را سریعتر به هند انتقال دهد.

یکی از سخنگویان اپل در بیانیه ای به TechCrunch گفت: “ما از تولید آیفون 14 در هند هیجان زده ایم.”

اپل برای اولین بار در سال 2017 تولید آیفون را در هند با هدف کاهش اتکای این شرکت به چین به دلیل درگیری های فزاینده با ایالات متحده آغاز کرد. همچنین این دستگاه ها را برای بازار هند جذاب تر می کند. زیرا تولید داخلی دستگاه ها در هند می تواند آنها را در این کشور مقرون به صرفه تر کند. طبق گزارش TechCrunch، آیفون 14 استاندارد در حال حاضر در هند 79900 روپیه (حدود 980 دلار) قیمت دارد. در حالی که قیمت آن در ایالات متحده 799 دلار است.

به نظر می رسد شرکت های دیگری مانند گوگل نیز در حال بررسی مراکز تولیدی در خارج از چین هستند. گویا گوگل قصد دارد تولید گوشی هوشمند پیکسل خود را به هند یا ویتنام تغییر دهد. سامسونگ از سال 2007 در این کشور دستگاه تولید می کند و در سال 2018 بزرگترین کارخانه تولید گوشی جهان را در هند افتتاح کرد.

منبع : THEVERGE
برای مطالب بیشتر کلیک کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *