فناوری

مدل های آیفون 14 پرو دارای دوربین جدید فوق عریض

آیفون-14

مدل های آیفون 14 پرو دارای دوربین جدید فوق عریض با پیکسل های بزرگتر

اپل دستگاه های پرچمدار بعدی آیفون 14 و آیفون 14 پرو خود را در رویداد “Far Out” خود در 7 سپتامبر عرضه خواهد کرد. در حالی که ما منتظر انبوهی از موارد اضافه هستیم، انتظار می رود تغییرات عمده ای با مدل های “Pro” وارد شود. طبق آخرین گزارش ها، آیفون 14 پرو و آیفون 14 پرو مکس دارای سنسورهای دوربین فوق عریض جدید با پیکسل های بزرگتر خواهند بود. برای خواندن جزئیات بیشتر در مورد موضوع به پایین بروید.
مینگ چی کو، تحلیلگر برجسته اپل در توییتر گزارش داد که آیفون 14 پرو و آیفون 14 پرو مکس دارای سنسور دوربین فوق عریض جدید با پیکسل های بزرگتر خواهند بود. افزایش اندازه سنسور به دستگاه اجازه می دهد تا نور بیشتری را جذب کند و نویز را بدون فریب محاسباتی به حداقل برساند. از این پس، سنسور فوق عریض در مدل‌های آیفون 14 پرو در شرایط کم نور عملکرد نسبتاً خوبی خواهد داشت.
آیفون 13 پرو و آیفون 13 پرو مکس فعلی دارای یک دوربین 12 مگاپیکسلی فوق عریض با پیکسل های 1.0 میکرومتر هستند. در مقابل، مدل های آینده آیفون 14 پرو دارای پیکسل های 1.4 میکرومتری خواهند بود. با ارتقای فوق عریض، قطعات جدید تا 70 درصد گران تر هستند که می تواند در افزایش قیمت نهایی گوشی ها منعکس شود.
آیفون 14

سخت افزار

از نظر سخت افزاری، کو اشاره می کند که سونی، ماینبا، VCM، لارگان و ال جی اینوتک قطعات حسگر دوربین فوق عریض را برای مدل های آیفون 14 پرو در اختیار اپل قرار می دهند. به غیر از لنز اولترا واید، پیش از این نیز مشخص شده بود که مدل‌های آیفون 14 پرو دارای دوربین 48 مگاپیکسلی با قابلیت فیلم‌برداری 8K هستند.

برعکس، مدل‌های استاندارد آیفون 14 پیشرفت‌های عمده‌ای در بخش دوربین نخواهند داشت. از آنجایی که این بار آیفون 14 «مینی» وجود نخواهد داشت، اپل توجه خود را بر روی تازه وارد یعنی آیفون 14 مکس 6.7 اینچی متمرکز خواهد کرد. علاوه بر این، مدل های استاندارد دارای نسخه ای از تراشه A15 Bionic هستند.

همانطور که قبلا ذکر شد، اپل سری آیفون 14 را در رویداد 7 سپتامبر خود در کنار اپل واچ سری 8 جدید معرفی خواهد کرد. به محض اینکه جزئیات بیشتر در دسترس قرار گرفت، جزئیات بیشتری را در مورد دوربین فوق عریض آیفون 14 پرو به اشتراک خواهیم گذاشت. در حال حاضر، انتظارات خود را در مورد دستگاه های پرچمدار آینده در نظرات زیر به اشتراک بگذارید.
منبع : WCCFTECH
برای مطالب بیشتر کلیک کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *