کسب و کار مالی و سرمایه گذاری

اپل با کمبود 15 تا 20 میلیون آیفون 14 پرو مواجه است.

آیفون 14 پرو

کو: اپل در فصل خرید برای تعطیلات با کمبود 15 تا 20 میلیون آیفون 14 پرو مواجه است.

گزارش جدید مینگ-چی کو، تحلیلگر اپل، به کمبود عمده ای اشاره می کند. که اپل در هفته های باقی مانده از این فصل خرید تعطیلات با آن مواجه خواهد شد. طبق گفته کو، انتظار می رود اپل بین 70 تا 75 میلیون واحد آیفون 14 پرو و ​​پرو مکس را روانه بازار کند. که 15 تا 20 میلیون کمتر از آنچه در ابتدا انتظار می رفت، است. این رقم به طور قابل توجهی بیشتر از کمبود تخمینی 6 میلیون واحدی بلومبرگ در گزارش اخیر است.

این کمبودها به شیوع اخیر کووید در چین نسبت داده می شود. که باعث شد کارخانه ها تعطیل شوند و اعتراضات کارگری را در کارخانه فاکسکان که در آن آیفون تولید می شود، برانگیخت. کو همچنین خاطرنشان کرد که Pegatron و Luxshare ICT، دو سازنده چینی دیگر، به ترتیب حدود 10 درصد از سفارشات آیفون 14 و 14 پرو را دریافت خواهند کرد. این باید به بهبود بخشی از کمبود کمک کند، اما نه تا اواخر دسامبر.

این مدل‌های آیفون قیمت بسیار بالایی دارند، بنابراین کمبود این تعداد به میزان قابل توجهی درآمد اپل را برای سه ماهه چهارم 2022 کاهش می‌دهد.

در حال حاضر، 14 پرو و ​​14 پرو مکس در فروشگاه های اپل در ایالات متحده موجود نیست و سفارشات تا 29 دسامبر از زمان نوشتن این مقاله انجام نمی شود. کو بر این باور است که وقتی اثرات رکود اقتصادی شروع به تقویت کرد، مردم برای خرید یک آیفون 14 پرو جدید منتظر نخواهند ماند. در عوض، کو می‌گوید: «بیشتر تقاضا برای سری آیفون 14 پرو 4Q22 در بحبوحه رکود اقتصادی به دلیل شکاف قابل توجه عرضه و تقاضا به جای تعویق از بین خواهد رفت.»

منبع : GSMARENA
برای مطالب بیشتر کلیک کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *