فناوری

آیفون 14 پرو و پرو مکس معرفی شدند

آیفون 14

آیفون 14 پرو و پرو مکس با ناچ جدید و نمایشگر همیشه روشن معرفی شدند

اپل رسما آیفون 14 پرو و آیفون 14 پرو مکس را معرفی کرد. هر دو گوشی دارای بریدگی قرص شکل جدیدی هستند که جایگزین بریدگی می شود و می تواند به صورت پویا تنظیم شود، در اولین طراحی مجدد صفحه نمایش بزرگ از زمانی که اپل آیفون X را در سال 2017 معرفی کرد. هر دو دستگاه همچنین دارای تراشه A16 Bionic سریعتر و نمایشگر همیشه روشن هستند.

مشخصات آیفون 14 پرو و پرو مکس

اولین تغییر قابل توجه طراحی با مدل های آیفون 14 پرو، نمایشگر آن است. در حالی که اپل گزینه های معمولی 6.1 و 6.7 اینچی را ارائه می دهد. بریدگی با یک بریدگی قرص شکل که اجزای Face ID را در خود جای می دهد. و یک بریدگی دایره ای دوم برای دوربین جلو جایگزین می شود.
اپل سنسور مجاورت را به پشت نمایشگر منتقل کرده است و اکنون اعلان‌ها در یک انیمیشن از بریدگی خارج می‌شوند. اپل این سیستم را جزیره پویا می نامد. نوتیفیکیشن‌ها و هشدارها تطبیق داده می‌شوند و در اطراف بریدگی قرص‌شکل حرکت می‌کنند، و اپل واقعاً به نحوه متحرک‌سازی و استفاده از سیستم برای اعلان‌های جدید متمایل است.
هر دو آیفون 14 پرو و 14 پرو مکس دارای یک صفحه نمایش همیشه روشن هستند که با ویژگی جدید ویجت صفحه قفل در iOS 16 کار می کند. از اطلاعاتی مانند یادآوری ها، رویدادهای تقویم و آب و هوا بدون نیاز به بیدار شدن آیفون برای نمایش پشتیبانی می کند. حتی یک حالت خواب برای تصاویر پس زمینه iOS 16 وجود دارد که آنها را تیره می کند. تا باتری کمتری مصرف شود.
آیفون 14
آیفون 14 پرو پس از ارتقای متوسط به مدل های آیفون 13 پرو در سال گذشته وارد بازار شد. این گوشی به صفحه نمایش 120 هرتزی ProMotion با نرخ تازه سازی بالا و سه دوربین کاملاً جدید منتقل شد. در بخش اندروید، سامسونگ یک Galaxy Fold 4 دارد که تجربه تبلت و تلفن را در یک دستگاه ترکیب می کند و Galaxy Flip 4 که از وسط تا می شود.
منبع : THEVERGE
برای مطالب بیشتر کلیک کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *